DARMOWY KURS ONLINE

 

UMOWA WDROŻENIOWA W ITPrzejdź darmowy kurs online, poznaj najważniejsze elementy umowy wdrożeniowej i dowiedz się jak tworzyć profesjonalne umowy.

ROZPOCZNIJ DARMOWY KURSROZPOCZNIJ DARMOWY KURSDOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

DLA KOGO?

WŁAŚCICIELE SOFTWARE
HOUSE’ÓW

OSOBY CHCĄCE ZAŁOŻYĆ
SOFTWARE HOUSE

OSOBY ODPOWIEDZIALNE
ZA 
NEGOCJOWANIE KONTRAKTÓW IT

PRAWNICY ZAINTERESOWANI ZAGADNIENIEM UMÓW IT

8 LEKCJI W FORMIE PODCASTU
MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE
WIEDZA OD PRAKTYKÓW PRAWA IT

O KURSIE

Kurs „Umowa wdrożeniowa w IT” to darmowe szkolenie on-line przygotowane z myślą o programistach i wykonawcach projektów IT (software house’ów), ale też i zlecających wykonanie usługi czy programu IT.

Kurs składa się z 8 lekcji poświęconych najważniejszym zagadnieniom umowy wdrożeniowej IT. Każda z nich przygotowana jest w formie podcastu, dzięki czemu kurs można swobodnie przerobić w dowolnym momencie.  Dodatkowo do każdej części przygotowaliśmy materiały podsumowujące w formie prezentacji.

CO ZAWIERA KURS

Charakterystyka umowy wdrożeniowej

Lekcja 1

Podczas tej lekcji wprowadzimy Cię w najważniejsze zagadnienia umowy wdrożeniowej.

Przedmiot
umowy

Lekcja 2

Z tej lekcji dowiesz się  jak właściwie opisać przedmiot umowy.

Metodyka
prac

Lekcja 3

Tę część poświęcimy najpopularniejszym w IT metodykom pracy realizacji projektów i powiemy, jaki wybór konkretnej metody wpływa na kształt umowy.

Odbiór

Lekcja 4

Tutaj podpowiemy kiedy powinien nastąpić etap odbioru przedmiotu umowy oraz dlaczego warto załączyć do umowy protokół odbioru prac.

Własność intelektualna

Lekcja 5

Podczas tej lekcji dowiesz się co chroni prawo autorskie oraz jak bezpiecznie przenieść na zamawiającego autorskie prawa majątkowe do projektu IT.

Odpowiedzialność

Lekcja 6

W lekcji 6 powiemy m.in. o tym, czym jest odpowiedzialność kontraktowa oraz dlaczego to postanowienie należy do kluczowych.

Gwarancja i rękojmia

Lekcja 7

Z tej lekcji dowiesz się, na co zwrócić szczególną uwagę w postanowieniach dotyczących gwarancji na wykonany program.

Wyjście z umowy

Lekcja 8

W ostatniej lekcji podpowiemy jak napisać dobry „Exit plan” i jak zakończyć współpracę.

Dołącz do uczestników kursu i zdobądź niezbędną wiedzę o umowie wdrożeniowej!

Rozpocznij już teraz!

POZNAJ AUTORÓW KURSU

Łukasz Kulicki

  • Radca prawny i założyciel Kancelarii Kulicki
  • 6 lat doświadczenia w tworzeniu i negocjacjach umów IT
  • Ponad 500 godzin przeprowadzonych szkoleń w branży IT, technologicznej i startupowej
  • Autor bloga Umowy w IT
  • Prelegent na konferencjach technologicznych i meetupach IT

Ewelina Ocipińska

  • Prawnik w Kancelarii Kulicki
  • 4 lata doświadczenia w tworzeniu i negocjacjach umów IT
  • Wykładowca akademicki w zakresie prawa IT
  • Doktorantka w obszarze prawa IT

REKOMENDACJE

Robert KrajewskiIdeamotive, CEO

Razem z Łukaszem tworzyliśmy wiele umów wdrożeniowych dla naszego software house'u. Zawsze profesjonalnie, z dbałością o szczegóły i komentarzem co dane postanowienie oznacza. Cenimy jego proaktywną postawę, zrozumienie naszego biznesu i wzorcową komunikacją.

Michał MolendaCodeApps, CEO

Łukasz od dawna obsługuje Code Apps zarówno jeśli chodzi o przygotowanie umów jak i wsparcie merytoryczne. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej współpracy, która od początku przebiega bardzo profesjonalnie. Łukasz rozumie specyfikę naszej branży dzięki oraz jest dla nas dostępny zawsze, gdy go potrzebujemy.

Grzegorz KankaCognitum, CEO

W Kulicki Kancelaria znaleźliśmy wszystko to, czego start-upy potrzebują we współpracy z prawnikiem, czyli szybkość odpowiedzi, elastyczność i zrozumienie potrzeb młodych organizacji. Dla startującego biznesu, być albo nie być zależy często od odpowiedniej reakcji czy umiejętności doradzenia, zwłaszcza w zakresie transgranicznych umów. Takim wsparciem dla Cognitum jest mecenas Łukasz Kulicki, na którego doświadczenie i wiedzę zawsze możemy liczyć.

Michał PietruchaEngineArch, Partner

Łukasz posiada duże doświadczenie w praktycznych aspektach kontraktacji prac IT. Dzięki jego pomocy, udało nam się wyjść z impasu negocjacyjnego dotyczącego aspektów praw własności, procedur odbioru prac oraz warunków utrzymania.

Z NASZEGO WSPARCIA PRAWNEGO W ZAKRESIE UMÓW IT SKORZYSTALI M.IN.:

ZAPISZ SIĘ

JUŻ TERAZ!

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Łukasz Kulicki z siedzibą w Łomiankach przy ul. Kościelna Droga 42A lok.2, 05-092 Łomianki, NIP 5252397867, REGON 146967170 („Administrator”). Pana/Pani dane będą przetwarzane w celach marketingowych oraz w celu przekazywania Pani/Panu informacji handlowych drogą elektroniczną. Pana/Pani dane zostaną usunięte po odwołaniu zgody lub po zakończeniu prowadzenia działań marketingowych lub wysyłki informacji handlowych przez Administratora. Pana/Pani dane będą powierzane podmiotom trzecim na podstawie stosownych umów powierzenia przetwarzania danych osobowych w celu przechowywania danych osobowych na serwerze, skrzynce pocztowej oraz korzystania z usług wsparcia IT. Podstawą przetwarzania danych jest zgoda. W związku z przetwarzaniem danych osobowych ma Pan/Pani prawo do dostępu do swoich danych, sprostowania danych osobowych, usunięcia danych osobowych, wniesienia sprzeciwu, przenoszenia danych, ograniczenia przetwarzania, odwołania zgody, dostępu do informacji jakie dane Administrator przetwarza, złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Przedmiotowe uprawnienia można zrealizować poprzez kontakt z Administratorem na adres e-mail: biuro@kulickikancelaria.pl. Pani/Pana dane będą przekazywane poza UE oraz nie będą wykorzystywane do zautomatyzowanego podejmowania decyzji ani profilowania. Administrator potrzebuje Pana/Pani Danych Osobowych aby zrealizować wskazany cel przetwarzania, podanie danych osobowych jest dobrowolne jednak w przeciwnym wypadku podane cele nie będą mogły być zrealizowane.