Łukasz Kulicki – prawnik IT

Obsługa prawna startupów IT, prawnik startupów IT

8+

LAT

Jestem radcą prawnym i od 2013 roku doradzam firmom działającym w branży nowych technologii (software house’y, programiści freelancerzy, startupy IT).

350+

FIRM

Tylu firmom miałem okazję pomóc przez ostatnie lata. Dla większości z nich stworzyłem lub analizowałem umowy dotyczące projektów IT. Negocjowałem warunki umów w imieniu moich klientów z korporacjami jak i małymi lub jednoosobowymi firmami. Zauważyłem, że błędy w tworzeniu umów IT u wszystkich są bardzo podobne. Dlatego też dzielę się wiedzą na swoim blogu UMOWY W IT.

REKOMENDACJE

Razem z Łukaszem tworzyliśmy wiele umów wdrożeniowych dla naszego software house'u. Zawsze profesjonalnie, z dbałością o szczegóły i komentarzem co dane postanowienie oznacza. Cenimy jego proaktywną postawę, zrozumienie naszego biznesu i wzorcową komunikacją.

Robert KrajewskiIdeamotive, CEO

Łukasz od dawna obsługuje Code Apps zarówno jeśli chodzi o przygotowanie umów jak i wsparcie merytoryczne. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej współpracy, która od początku przebiega bardzo profesjonalnie. Łukasz rozumie specyfikę naszej branży dzięki oraz jest dla nas dostępny zawsze, gdy go potrzebujemy.

Michał MolendaCodeApps, CEO

W Kulicki Kancelaria znaleźliśmy wszystko to, czego start-upy potrzebują we współpracy z prawnikiem, czyli szybkość odpowiedzi, elastyczność i zrozumienie potrzeb młodych organizacji. Dla startującego biznesu, być albo nie być zależy często od odpowiedniej reakcji czy umiejętności doradzenia, zwłaszcza w zakresie transgranicznych umów. Takim wsparciem dla Cognitum jest mecenas Łukasz Kulicki, na którego doświadczenie i wiedzę zawsze możemy liczyć.

Grzegorz KankaCognitum, CEO

Łukasz posiada duże doświadczenie w praktycznych aspektach kontraktacji prac IT. Dzięki jego pomocy, udało nam się wyjść z impasu negocjacyjnego dotyczącego aspektów praw własności, procedur odbioru prac oraz warunków utrzymania.

Michał PietruchaEngineArch, Partner

WYBRANE FIRMY, KTÓRYM MIAŁEM OKAZJĘ POMAGAĆ